LAJOVIĆ POBJEDIO ĐOKOVIĆA I PLASIRAO SE U POLUFINALE

Lajović je krenuo agresivno od početka meča. Uspio je osvojiti brejk već u trećem gemu prvog seta. No, Đoković se nije predavao. On je u osmom gemu vratio taj brejk, ali je to bilo uzalud pošto je ponovo uzvratio Lajović u devetom gemu i dobio priliku da servira za set.

Đoković je imao tri brejk prilike da izjednači ponovo, ali ih nije uspio iskoristiti i Lajović je osvojio set rezultatom 4:6.

Drugi set je donio dosta zanimljivih situacija. Oba tenisera su uspijevali osvajati svoje servise, ali to nije dolazilo nimalo lagano. Oba tenisera su imala po pet brejk prilika, među kojima se najviše ističu tri vezane za Lajovića u devetom gemu.

Meč je nakratko prekinut između 11. i 12. gema je napravljen medicinski tajm-out zbog povrede Lajovića.

U taj-brejku Đoković je odmah na početku napravio mini-brejk i doveo se u odličnu poziciju da osvoji drugi set. Imao je tri set lopte koje nije iskoristio najbolji teniser svijeta.

Đoković je vodio 6:3 u taj-brejku, ali je izgubio pet poena zaredom i izgubio meč rezultatom 6:7 u drugom setu.

Lajović će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Kecmanović – Lehečka.